دومین دوره آموزشی سامانه تبلیغات در استان مازندران و در روز چهارشنبه 4 اسفند در شهرستان نوشهر این استان برگزار شد.
به گزارش دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی، کارگاه آموزش سامانه تبلیغات و قوانین و مقررات مربوطه به امور کانونهای آگهی وتبلیغاتی به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران و با حضور کارشناسان دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی و همچنین کارشناسان تبلیغات ادارات مختلف اداره کل در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نوشهر برگزار شد.
بنا به این گزارش، در این کارگاه 22 نفر از کارشناسان تبلیغات شهرستان‏های استان مازندران با هدف آشنایی بیشتر با مراحل کاری و فرآیند ثبت نام و درخواست صدور مجوز متقاضیان کانون‏های تبلیغاتی در سامانه تبلیغات و رفع مشکلات موجود در این زمینه شرکت کرده بودند.
این دوره آموزشی با قرائت قرآن کریم آغاز و ابتدا آقای کیاکجوری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نوشهر ضمن خوشامدگویی به حضار و ابراز خرسندی از برگزاری دوره در این شهرستان، به‏کارگیری سامانه‏های الکترونیک را گامی در جهت رعایت حقوق ارباب رجوع و پاسخگویی مناسب به مطالبات آنها دانست.
در ادامه این نشست، آقای شادمان، فرماندار شهرستان نوشهر با حضور در جلسه و خوش آمدگویی و اظهار رضایت از این برنامه به اهمیت جایگاه تبلیغات اشاره کردند و درخواست داشتند که فعالیت‏های مربوط به این حوزه بیش از پیش باشد و در حوزه فضای مجازی نیز اقداماتی انجام گیرد.
با آغاز کارگاه در مرحله اول کارشناسان با مراحل کاری سامانه تبلیغات به صورت شفاهی آشنا شده و سپس به صورت عملی و کاربردی تمامی مراحل کار با سامانه را که موجب تغییر فرآیند انجام امور از شکل سنتی به صورت الکترونیک می باشد را آموختند.
همچنین در ادامه این نشست، کارشناسان درخصوص امور مربوط به نظارت بر کانون‏های تبلیغاتی ، اتحادیه و سایر امور مربوط به حوزه کاری خود سؤالاتی مطرح کردند که به همگی آنها پاسخ کافی داده شد.
بر اساس این گزارش کارشناسان حاضر در کارگاه با علاقمندی، انضباط کاری و اداری در دوره حضور فعال داشتند و ضمن اظهار رضایت از برگزاری این دوره همانند همکاران خود در استان اصفهان خواهان تداوم اینگونه نشست ها بودند.