به گزارش دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی؛ نشست تخصصی کارشناسان تبلیغات روز یکشنبه هفدهم تیرماه در تهران و محل موسسه مطبوعاتی نشرآوران برگزار شد.
بنا به این گزارش نشست مذکور با هدف آمادگی برای ورود و ثبت کانونهای آگهی و تبلیغاتی قدیمی به سامانه برگزار شد و مقرر گردیده که ابتدا این کار در برخی از استانهای کشور به اجرا گذاشته شود و بر این اساس از کارشناسان تبلیغات ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانهای آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز و تهران برای حضور در جلسه دعوت به عمل آمد.
این گزارش حاکی است که نشست مذکور از ساعت 9 صبح آغاز و تا 15 ادامه داشت که ابتدا آقای دکتر حیدری مدیرکل دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی ضمن خوش آمدگویی به مدعوین هدف از برگزاری نشست را بیان کرده و بر تسریع در انجام امور و ورود کانونهای آگهی و تبلیغاتی به سامانه تاکید کرد.
در ادامه آقایان اسعدی و لطفی ضمن طرح موضوع و شیوه اجرای انجام مراحل مختلف ثبت نام کانونهای قدیمی در سامانه، شیوه رسیدگی به این امور را از طرف شهرستانهای استان، ادارات کل و سرانجام صدور پروانه جدید برای کانونها بیان کرده و آموزشهای لازم را ارایه کردند و همچنین در تمامی امور از کارشناسان مدعو نظرخواهی لازم به عمل آمد.
قابل ذکر است بر اساس برنامه، ابتدا طی مکاتبه و اعلام با هر یک از استانها، زمینه و شرایط ورود کانونهای قدیمی آن استان به سامانه فراهم و به مرحله اجرا درآید.