سیزدهمین همایش سراسری کارشناسان تبلیغات ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌های سراسر کشور روز پنجشنبه 13 دی ماه با حضور کارشناسان تبلیغات استان‌ها در تهران برگزار شد.
در این همایش ابتدا مسعود اسعدی، سرپرست دفتر تبلیغات و اطلاع‌رسانی ضمن خیرمقدم اهداف همایش را بیان کرد که مهمترین آن ایجاد وحدت رویه در امور کارشناسان و کانون‌ها بود. در ادامه دکتر نوابخش مشاور رئیس کمیته مرکزی سازمان‌های تبلیغاتی کشور و سپس دکتر انصاری نماینده وزیر در کمیته مذکور و دکتر حجتی دبیر محترم شورای پاسداشت زبان فارسی سخنانی را درخصوص وضعیت تبلیغات و شرایط فعلی و آسیب‌شناسی آن بیان کردند. بنابراین گزارش سرهنگ افتخاری قائم مقام فرماندهی محترم پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا شرایط همکاری بین ادارات کل و پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا را بیان کرده و کارشناسان سوالات خود را مطرح نمودند.
سپس دکتر دهقان رئیس انجمن صنفی شرکت‌های تبلیغاتی کشور به نقد و بررسی وضعیت تبلیغات در ایران پرداخت.
در ادامه کارشناسان تبلیغات استان‌ها در کارگاه‌های آموزشی که توسط سرپرست، معاونین و کارشناسان دفتر تبلیغات اداره شد، نسبت به تبیین آخرین تغییرات در حوزه قوانین و مقررات تبلیغاتی و همچنین تشریح فرایندهای آماده بهره‌برداری در سامانه متمرکز صدور پروانه فعالیت کانون‌های تبلیغاتی و همچنین سامانه نظارت بر تابلوی سردرب واحدهای صنفی آشنا شدند. لازم به ذکر است در روز سوم همایش، کارشناسان از پانزدهمین نمایشگاه تبلیغات، بازاریابی و صنایع وابسته در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی بازدید کردند.